Kronika klas medialnych

,,Łódź Filmowa”

Dnia 17.10.2017 klasa 2F wraz z p. Joanną Janowicz-Czernik i p. Anną Cyrych-Bajkowską, wybrała się na wycieczkę do Łodzi, aby odkryć tajniki sztuki filmowej oraz poznać jej historię.

Ok. godziny 11.00 przybyliśmy na miejsce. Naszą wycieczkę zaczęliśmy od zwiedzania Muzeum Kinematografii, które mieści się w Pałacu Karola Scheiblera. Tam miła pani przewodnik opowiedziała nam o pracy na planie filmowym zwracając uwagę na to, że tak naprawdę każdy zawód może być związany z filmem. Przy nagraniach obecni są bowiem nie tylko aktorzy, reżyser, kamerzyści czy kaskaderzy, ale też np. ratownicy medyczni, których obecność jest niezbędna przy nagrywaniu ekstremalnych scen. Po części wykładowej przeszliśmy do pięknych wnętrz dawnego pałacu Karola Scheiblera. Na przełomie XIX i XX wieku był to bardzo nowoczesny pałac – miał własną gazownię, elektrownię i windę. Po zwiedzaniu części pałacowej przeszliśmy na wystawę gdzie znajdowały się m.in. stare maszyny do tworzenia filmu – kamery, maszyny do montażu itp.

Więcej…

Wycieczka do Polskiego Radia

Dnia 19 września wybraliśmy się na wycieczkę do Polskiego Radia, które ma swoją siedzibę w Warszawie. Na samym początku udaliśmy się do studia im. W. Szpilmana. Posłuchaliśmy nieco o historii radia, jak i o historii samego studia, w którym każdego dnia odbywają się kilkugodzinne koncerty. Następnie wstąpiliśmy do radiowej Czwórki, której program skierowany jest do młodzieży. Do studia zapraszani są głównie goście znani ze społeczności internetowej. Kolejnym etapem naszej wycieczki było radio Dla Dzieci, w którym mieliśmy okazję wysłuchać fragmentu audycji. W siedzibie Dwójki dowiedzieliśmy się nieco o muzyce klasycznej, jazzowej i regionalnej. Później skierowaliśmy się do Fonoteki,  gdzie oglądaliśmy jej bogaty, ponad milionowy zbiór. Następnie udaliśmy się do Newsroomu i poznaliśmy zasady jego funkcjonowania. Na koniec wstąpiliśmy do Jedynki. Wycieczka bardzo nam się podobała.

 

Ola J. i Ola Ś. z kl. 2 F

Więcej artykułów…

Wpisz szukaną frazę

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące

im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

jest wśród 200 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu

Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 74 gości