2B w Teatrze Narodowym

10 listopada klasa 2B pojechała na wycieczkę do Teatru Narodowego w Warszawie. Sztuką, na którą się wybraliśmy był „Kordian” reżyserii Jana Englerta.

Na miejsce dotarliśmy nieco spóźnieni, nie przeszkodziło to nam jednak w podziwianiu przedstawienia. Nietypowa konwencja artystyczna spektaklu oraz zawiłość treści sprawiły, że odbiór sztuki nie był łatwy. Jednak dla nas dużym ułatwieniem była dobra znajomość i rozumienie treści utworu. Widzowie, którzy chcieliby zobaczyć sztukę nie znając oryginalnego  „Kordiana” J. Słowackiego najprawdopodobniej mogą mieć problemy z jej odbiorem. Obejrzana sztuka na pewno na długo zapadnie nam w pamięci. Przykładem jej nietypowości był m.in. fakt , że tytułowy Kordian był grany nie przez jednego, lecz przez trzech aktorów, którzy często pojawiali  się na scenie jednocześnie. Dialogi niektórych z pozostałych postaci utworu zostały połączone w jeden, inne zaś rozdzielone na kilka nowych. Kolorowa i pełna symboliki scenografia doskonale podkreślała romantyczną chwiejność i zmienność uczuć przedstawionych w utworze.

Z teatru wróciliśmy z uśmiechami na twarzy, zadowoleni z niecodziennego przeżycia. W myślach snuliśmy refleksje na temat ekscentrycznego przedstawienia jakim jest „Kordian”.  Mamy nadzieję, że będziemy mieć więcej okazji na wspólne wyjścia do teatru, a kolejne spektakle będą równie ciekawe.

 

Joanna Jankowska 2B

Wpisz szukaną frazę

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące

im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

jest wśród 200 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu

Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 38 gości