Klasa 2B w Muzeum Powstania Warszawskiego

 

15 września klasa 2B wraz z opiekunami – p. Dariuszem Wasilewskim i wychowawczynią p. Kariną Jeżowską, udała się na wycieczkę do Muzeum Powstania Warszawskiego.

Forma wycieczki była tym razem niestandardowa, gdyż na miejsce dojechaliśmy transportem publicznym – kolejno autobusem, metrem i wreszcie tramwajem, co urozmaiciło podróż.

 

Po dotarciu do muzeum zostaliśmy podzieleni na dwie grupy, a każdej przydzielony został osobny przewodnik. Temat lekcji dla obu grup był ten sam – „Bić się czy nie bić”. Podczas lekcji poznaliśmy przyczyny i skutki wybuchu Powstania Warszawskiego, prześledziliśmy także przebieg i rezultaty wydarzeń z sierpnia i września 1944 roku. Próbowaliśmy też odpowiedzieć na pytanie, czy warto było wówczas podejmować walkę w Warszawie. Prezentowaliśmy różne argumenty a następnie omawialiśmy je.

W muzeum bardzo nam się podobało. Po wspólnym zwiedzaniu część uczniów  wybrała się na dalsze zwiedzanie Warszawy a inni woleli udać się do domu.

Wycieczka była naprawdę udana! Możemy szczerze polecić każdemu lekcje muzealne w Muzeum Powstania Warszawskiego. Nieco inny przebieg zwiedzania (m.in. otwartość na dyskusję) czyni je wyjątkowym i ciekawym przeżyciem.

 

Joanna Jankowska 2B

 

 

Wpisz szukaną frazę

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące

im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

jest wśród 200 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu

Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 55 gości