Spektakl „ICOIDI”

29 marca uczniowie z klasy I a i I e pod opieką Wychowawców udała się do teatru Akademii Teatralnej w Warszawie na przedstawienie dyplomowe w reżyserii Marii Kleczewskiej.

Spektakl „ICOIDI”, jak informuje strona internetowa teatru Collegium Nobilium, to „bezkompromisowa krytyka współczesnego konformizmu”. Jako otwarci na sztukę humaniści czuliśmy obowiązek sprawdzenia, czy taki faktycznie jest stan rzeczy, szczególnie że w dzisiejszych czasach naprawdę trudno się wyróżnić- odbiorcy już prawie wszystko widzieli. Gdy 29 marca wsiadaliśmy do autokaru, który miał nas zawieść na przedstawienie, oczekiwaliśmy przedstawienia skłaniającego do  refleksji, humoru z wyższej półki oraz głębokich przeżyć. Słowem- katharsis. Sztuka „ICOIDI” (czyli „idioci” od tyłu), inspirowana filmami Larsa van Triera, miała opowiedzieć historię o garstce ludzi, którzy zdecydowali stawić wyzwanie społeczeństwu i udawać idiotów, aby uciec od swoich problemów.

Czy twórcom spektaklu do końca się udało? Atutem przedstawienia na pewno była gra aktorska- na szczególne uznanie zasługuje Milena Olchowska w roli Susanne. Bardzo ciekawym zabiegiem był również brak tzw. czwartej ściany- nieustanne interakcje z publicznością i wyświetlanie obrazu widzów na wielkim ekranie. Jednak ilość groteskowych scen (od nagości i seksu począwszy na rzucaniu jedzeniem skończywszy) skłaniała do przemyśleń- czy w dzisiejszych czasach, chcąc się wybić, naprawdę trzeba łamać granice dobrego smaku?

Wpisz szukaną frazę

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące

im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

jest wśród 200 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu

Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 57 gości