Festiwal Wielu Kultur

Zespół Styl oraz absolwenci naszego liceum kreują sztukę na poziomie zawodowym.
V FESTIWAL WIELU KULTUR 2012.

Piąty Festiwal Wielu Kultur, to widowisko wokalno-taneczne z prezentacjami narodowymi i wielokulturowymi. Dołożyliśmy wszelkich starań, aby to widowisko było wyjątkowym wydarzeniem artystycznym.

Zespół Styl wziął udział w festiwalu na specjalne zaproszenie Teatru Tańca Szansa.

Ten festiwal był niewątpliwie inny od poprzednich, ponieważ organizatorzy postawili sobie za zadanie tak go przygotować, aby zaskoczyć widza i zaprezentować oryginalny program. Mogliśmy wysłuchać pieśni o charakterze patriotycznym, utworów z operetki ,Księżniczka czardasza’ a także musicalu ,Skrzypek na dachu’. Festiwal otworzył pokaz specjalny starszej grupy teatru Szansa oraz Styl. W dalszej kolejności mogliśmy obejrzeć 15 minutowy program narodowy, a także ,Poloneza Husarii’ oraz mazura grupy dorosłych wykonawców Teatru Szansa i zespołu Styl. Kolejne prezentacje dotyczyły kultury Grecji. W trzech odsłonach podziwiać mogliśmy pokaz specjalny tańca greckiego. Nie spodziewaliśmy się, że z takim aplauzem publiczności spotka się przedstawienie kultury żydowskiej. W rytm tańczonej choreografii ,Havah nagilah’ cała publiczność nagradzała wykonawców brawami,
sprawiając im tym samym dużą radość. W finale półtoragodzinnego festiwalu została ukazana kultura Węgier. Pomimo skali trudności, była to perfekcyjnie wykonana choreografia, a następujący po niej brawurowy czardasz grupy starszej o profilu zawodowym i utwór wokalny ,Czardasz’ z operetki „Księżniczka Czardaszadopełniły tego, że wszyscy nagradzani brawami, czuli satysfakcję z zagrania piątego Festiwalu Wielu Kultur 2012.

Wpisz szukaną frazę

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące

im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

jest wśród 200 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu

Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 41 gości