Finał „Szlachetnej Paczki”

9 grudnia bieżącego roku zakończyła się XVII ogólnopolska edycja akcji „Szlachetna Paczka”. Nasza szkoła wzięła w niej udział po raz drugi, pierwszy raz w ubiegłym roku.

Dwa tygodnie wcześniej tj. 25 listopada opublikowana została w Internecie lista potrzebujących rodzin. W tym roku liczba ta w całej Polsce wyniosła 20 tysięcy. Nasz wybór padł na  4-osobową rodzinę ( rodzice i dwoje dzieci w wieku 12 i 17 lat ). Charakterystykę rodziny, ich problemy i potrzeby przedstawiliśmy wcześniej na Facebooku i na gazetce Samorządu Uczniowskiego. W ciągu tygodnia udało nam się zebrać dokładnie 5 081 zł. Kwota ta wystarczyła na zakup wszystkich potrzebnych rzeczy, które zmieściliśmy w 41 kartonach!  Rodzina dodatkowo otrzymała dzięki jednej z uczennic używany telewizor. Pieniędzy wystarczyło również na zakup nowej wersalki, która prosto ze sklepu pojechała do rodzinyJ.

Wszystkie rzeczy w sobotę o 8.00 zostały zawiezione do magazynu mieszczącego się przy szkole podstawowej w Głoskowie, po 15.00 trafiły już do rodziny. Ze wstępnych informacji, jakie dotarły do nas od jej opiekuna wiemy, że radość z otrzymanych prezentów była przeogromna. Możemy więc z pełnym przekonaniem stwierdzić, że akcja odniosła sukces.

Wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w pomoc, bardzo serdecznie dziękujemy. Pamiętajmy, że dobro ofiarowane drugiemu człowiekowi zawsze wraca!

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

Agnieszka Pańczak i Joanna Frątczak

 


Wpisz szukaną frazę

Fundacja Edukacyjna "Perspektywy"

potwierdza, że IV Liceum Ogólnokształcące

im. I Dywizji Kościuszkowskiej w Piasecznie

jest wśród 200 najlepszych liceów

w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu

Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2017

i przysługuje mu tytuł "Srebrnej Szkoły 2017".

Gościmy

Naszą witrynę przegląda teraz 31 gości